Biznes na sprzedaż blisko mnie


Chcesz zostać właścicielem firmy? Kupno firmy to wieloetapowy proces, który wymaga czasu i uwagi.

Aby kupić odpowiedni biznes we właściwej cenie, musisz dochować należytej staranności. Nigdy nie należy przeprowadzać należytej staranności za biurkiem, ale raczej działać jak prawdziwy śledczy i gromadzić informacje, korzystając z szerokiej gamy źródeł danych, w tym sprawozdań finansowych, raportów rocznych, ekspertów finansowych, dostawców, (byłych) klientów, inwestorów i konkurentów . Aby potwierdzić lub odrzucić swoje założenia (np. trwałość marży zysku), musisz zebrać te dane z pola.

Musisz wyjść w teren, aby zebrać niematerialne dane. Obejmuje to: pozycjonowanie produktów w sklepach, wizerunek firmy, kulturę firmy, jakość zapasów, lojalność klientów, satysfakcję klientów oraz postrzeganie przez klientów pozycji firmy na rynku.

Ze względu na brak systemów informatycznych w wielu małych firmach trudno jest uzyskać dostęp do danych finansowych. Szybkość, z jaką otrzymujesz informacje, mówi wiele o firmie. Zrozumienie trendów w zakresie marż, rabatów, przychodów itp. wymaga zagłębienia się w surowe dane.

Jeśli nie ma numerów, nie spiesz się z zakupem firmy.

Stajesz się właścicielem firmy po ukończeniu niezbędnych dokumentów (takich jak przesyłanie sprawozdań finansowych).

Po zakupie firmy Twoja odpowiedzialność się nie kończy. Następnie wejdziesz w fazę posprzedażową procesu zakupu.

Poniżej znajdują się cztery etapy pozakupowego etapu zakupu firmy:

Zapoznaj się z aktualnymi praktykami i procesami

Porozmawiaj z obecnymi pracownikami

Oceń kulturę firmy

Utrzymuj regularny harmonogram przeglądów

Wyniki historyczne i obecne: Obejmuje sprzedaż, obrót i zysk. Znaczną ilość tych informacji można uzyskać z oficjalnych dokumentów.

Prognoza przyszłego sukcesu: Jak pomyślny jest przewidywany przez nas biznes. Jeśli chcesz uzyskać najdokładniejszą ocenę, być może będziesz musiał porozmawiać z księgowym.

Aktywa, przepływy pieniężne, wydatki i długi składają się na sytuację finansową firmy. Możesz zebrać te informacje z dokumentów firmowych i oficjalnych źródeł.

Kwestie sądowe: Obejmuje to wszelkie postępowania prawne, w które firma jest zaangażowana. Porozmawiaj z prawnikiem, aby dowiedzieć się, czy firma jest zaangażowana w jakiekolwiek spory sądowe.

Powód sprzedaży firmy: dotyczy powodów sprzedaży firmy. Możesz lepiej zrozumieć ich odpowiedź, jeśli porozmawiasz z nimi bezpośrednio.

Ważne jest, aby wiedzieć, jakie zmiany wprowadza rząd w sektorze przemysłu, w którym działa firma. Informacje te można znaleźć na stronach internetowych odpowiednich departamentów rządowych.

Odnosi się to do wszelkiej własności intelektualnej należącej do firmy. Można to ustalić, rozmawiając z obecnymi właścicielami.

Możesz zebrać wiele informacji o firmie, którą chcesz kupić, z własnych badań. W niektórych szczegółach może jednak pomóc profesjonalista.

Bycie klientem firmy

Polecanie znajomego do korzystania z firmy

Sprawdzanie, ilu klientów wchodzi i wychodzi z firmy o różnych porach dnia

Inspekcja handlu w weekend, szczególnie w pubach, restauracjach i hotelach

Subtelna komunikacja z konkurencją

Przed wizytą w firmie należy zadać sobie następujące pytania:

Czy naprawdę chcesz być właścicielem tej firmy?

Czy ma jakieś zalety lub wady?

Czy to jest firma, z którą chciałbyś robić interesy?

Czy tego typu biznes pojawił się ostatnio na rynku? Sprzedali?

Dlaczego ta firma jest na sprzedaż?

Odwiedzając firmę, możesz zadać obecnym właścicielom następujące pytania:

Jak długo są właścicielami firmy?

Zanim go kupili, jak wyglądał ten biznes?

Podróż kupującego

Drugim etapem zakupu firmy jest zakup. Przechodząc od określenia wartości firmy do sfinalizowania zakupu, masz do wykonania różne zadania.

Firmę można kupić w sześciu krokach:

Wycena przedsiębiorstw

Ustalenia finansowe

Uzyskaj przedstawicielstwo prawne

Sformalizuj swoją ofertę

Dołóż należytej staranności

Dokończenie zakupu

Poniżej wyjaśniliśmy każdy z nich bardziej szczegółowo.

Szczegółowa wiedza z zakresu finansów

Przedsiębiorcy, którzy odnoszą sukcesy, dążą do uświadomienia sobie, że są dobrze zorientowani w finansowym aspekcie swoich firm.

Ważne jest, aby przed złożeniem oferty przeanalizować aspekty finansowe firmy. W początkowych miesiącach działalności musisz upewnić się, że jesteś w stanie utrzymać firmę, a następnie osiągać zyski w miarę upływu czasu.

Zrozumienie matematyki nabywania i prowadzenia firmy może być łatwiejsze z pomocą eksperta finansowego.

Przeanalizuj swoje stanowisko

Dokładnie zbadaj rynek

Szczegółowa wiedza z zakresu finansów

Wybór właściwej lokalizacji

Znalezienie odpowiedniej nieruchomości dla Twojej firmy

Wizyta w firmie

Każdy z tych tematów został szczegółowo omówiony poniżej.

Następnie, gdy długo i intensywnie zastanawiałeś się nad tym, jaki rodzaj biznesu chcesz kupić i na co Cię stać, możesz zacząć szukać. Dwa czynniki, które należy wziąć pod uwagę, to geografia i to, czy potrzebujesz firmy z zakwaterowaniem, czy nie.

Kiedy poważnie myślisz o zakupie firmy, bardzo pomocny będzie Business Transfer Agent lub Broker. W dzisiejszych czasach internet będzie odgrywał ważną rolę w Twoich poszukiwaniach. Istnieje niezliczona ilość firm do sprzedaży na całym świecie za pośrednictwem agentów transferu firm, z których każdy ma własną stronę internetową z wykazem firm na sprzedaż. Niemniej jednak warto również porozmawiać osobiście z kilkoma BTA lub Brokerami. Przekonasz się, że dobry BTA lub broker będzie nieoceniony w pomocy w poszukiwaniach, jeśli jesteś dobrze przygotowany, może wykazać, że jesteś poważnym kupującym, rozważyłeś wszystko, czego szukasz i już pozyskałeś niezbędne fundusze. Niewątpliwie posiada on wewnętrzną wiedzę i potrafi zwrócić Twoją uwagę na możliwość, która nie pojawiła się jeszcze na rynku. Może nawet zasugerować alternatywy, których nie brałeś pod uwagę.

Superior-LLC.com